Новости Винницы : Мы в Фейсбуке Новости Винницы : Мы в твиттере RSS Лента новостей: Винница и Винницкая область email рассылки по Виннице

Вежа Артинова зазвучала п'ятьма мелодіями

2021-09-15T14:24:11+03:00

Назва: Вежа Артинова зазвучала п'#39;ятьма мелодіями
Текст:

Уже кілька днів з головного годинника міста звучать п'ять різних мелодій: Гімн України, марш «Стяг», «Подоляночка», «Щедрик» та «Ода до радості».

Вежа Артинова - туристична родзинка Вінниці. І до недавнього часу тричі на день з неї лунала всесвітньо відома мелодія «Щедрик» М. Леонтовича та Гімн України. А відтепер додались нові мелодії.

Щоденно з головного годинника міста о 9:00 – лунає Гімн України, 12:00 - марш «Стяг». Це популярна композиція часів Української революції 1917-1921 років. Слова до неї написав Борис Грінченко, а от музика була народною. Вже в наш час лідер гурту «Хорея козацька» Тарас Компаніченко реконструював цей марш. Саме на основі його реконструкції була створена мелодія для вінницької Вежі.

В другій половині дня, а саме о 15:00 -  звучить «Подоляночка». Це весняна обрядова пісня-гра. Завдяки назві вона у багатьох безпосередньо асоціюється з Поділлям. О 18:00 – лунає «Щедрик», але у  більш поліфонічній версії. А 0 21:00 можна почути «Оду до радості». Варто відзначити, що спершу це був вірш Фрідріха Шиллера, а згодом Людвіг ван Бетховен поклав його на музику і включив до складу завершальної частини Дев'ятої симфонії. В наш час «Ода до радості» (безпосередньо мелодія) є гімном Євросоюзу.

«Вежа Артинова звучить по-нову не тільки завдяки оновленню мелодій, а й завдяки тому, що ми замінили аудіообладнання. Встановили чотири сучасні колонки та один підсилювач. Дякуємо керівнику хору «Соломія» Назарію Давидовському та його колезі Миколі Андрущенку за допомогу у створенні мелодій. Вони нам допомогли із обробкою музики, аби відвідувачі площі Європейської могли насолоджуватися прекрасним звучання», - зазначив  директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

 


Автор публікації: Департамент у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради т.: 59-51-85; 59-53-10; 59-52-44

Источник → https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=8489

Предварительный просмотр материала    (открыть сайт)
   Еще в разделе ↓↓↓