Новости Винницы : Мы в Фейсбуке Новости Винницы : Мы в твиттере RSS Лента новостей: Винница и Винницкая область

«Не спали по 7 8 годин бо ворог безперервно атакував» (соціальна реклама)

2026-06-03T13:35:00+03:00

28 лютого 2022 року випускався з електромеханічного коледжа в Києві. З 2019-го працював помічником машиніста. Мав бронь, міг не йти в армію. Але сидіти вдома не міг. Хотів бути корисним. Пішов до ТЦК. Відмовили -  не мав досвіду. Зателефонували за три місяці. Зітхнув з полегшенням – все вийшло. Ні батьки, ні дівчина про мої наміри не знали. Дізналися уже коли був у навчальному центрі. Мама і дівчина плакали. Але що треба було – чекати Бучі? В березні 2022-го року в Маріуполі загинув мій найкращий друг. Кадровий військовий, контрактник. Це тільки посилило моє бажання піти і помститися. Базову військову підготовку пройшов у «Десні». Не приховуватиму – було важко. Рахував дні до закінчення бзвп і потрапляння до військової частини. Паралельно пройшов навчання у Великій Британії і потім – на полігоні в Старичах. Британські інструктори дуже компетентні. Пройшли гарячі точки. Викладали стисло і чітко.  Підписав трирічний контракт. Рік з них – артилеристом. Мали дві позиції – одна працювала стаціонарно, на місці. Інша – «мобільна». Стояли біля посадки, скинули координати, від'їхали на 500 метрів, розклалися, зробили постріл і назад. Важко довелося, коли «руські» стали ефективними у контрбатарейній боротьбі. «Прилітало», наш боєкомплект детонував, сиділи в бліндажі, очікували. Був старшим навідником. Почув про набір пілотів. Захотів змінити спеціальність, розвиватися. Спочатку було умовно безпечно – скільки тих дронів «літало» 2023-го? А потім якось зайшов на позицію на шість днів. Ворожі бпла знищили шість наших машин. Дуже стрімко безпілотний компонент став розвиватися. Що говорити – навіть на «арті» вороги нині ставлять «ждунів». Нічого складного у перекваліфікації не було. В комп'ютерні ігри грав змалечку, все оперативно опанував. Дрон dji – літати легко, сам тримає стабілізацію. Головне – мати бажання. Якщо працюєш на розвідку, треба терпіння і ретельно виважувати кожен крок. А не так - облетів «для галочки» ворожу посаду і «додому». З часом, коли працюєш на скидах, з'являється неймовірний азарт. Знищуєш одну позицію, хочеш ще. Ворог обирає просту тактику - просто сунуть через поле. Ну, якщо сунетесь на нашу землю – отримуйте.  Але то ворожа піхота. «Руські» пілоти – справжні снайпери. Могли влучати в наші дрони навіть якщо ті були на висоті один кілометр.  З літа минулого року – я у 59-й бригаді. Командир екіпажу. Нічого у роботі особливо не змінилося. Навчаємо людей.  На Новий рік трохи перенервували. В ніч з 30 на 31 грудня КАБ «прилетів» прямо на позицію. Більш-менш обійшлося, один контужений. Один снаряд до «спального» місця  метрів сім не долетів. Але найбільше докучають fpv-дрони. Задовбався від них бігати. Відсидіти на позиції порівняно легко. От заїхати і виїхати – це ризик. Добре, що у нас машини міцні і заїжджаємо тільки тоді, коли небо «чисте». Елементарні правила, яких неодмінно треба дотримуватися. Важко не тоді, коли сидиш на позиції 12 днів, а якщо, заїхавши, ти починаєш її облаштовувати. Тоді виходиш на виліт сонний. Траплялося, що не спали по 17-18 годин, бо ворог безперервно штурмував.  Зі своїми «скидами» можу долітати прямо в тил противника. Бо це надважливо – «нейтралізувати» пілотів і позбавити підтримки «руських» піхотинців. Жодних прогнозів на закінчення війни. Я тут і маю робити свою справу, щоб росіяни заплатили високу ціну за вторгнення. А якщо відпочити у відпустці, то найкраще – з дівчиною в Карпати гайнути.  «Снікерс», пілот 2 БПС «Інквізиція» 59 ОШБр

Источник → https://vn.20minut.ua/novini-kompanij/ne-spali-po-7-8-godin-bo-vorog-bezperervno-atakuvav-sotsialna-reklama-11997939.html

Предварительный просмотр материала    (открыть сайт)
   Еще в разделе ↓↓↓